12/12

Festival Pohoda

Za dlhoročnú snahu, realizáciu a sprístupňovanie dostupnej a čistej energie na letných festivaloch a osvetu v téme ekológie.

Víťaz ceny SDGs 2020

Kategória Firma

Súčasťou filozofie festivalu Pohoda je starostlivosť – nielen o návštevníkov, ale aj o životné prostredie. Organizátori kladú dôraz na udržateľnosť v niekoľkých oblastiach: ponúkajú rôzne ekologické možnosti dopravy na festival (mimoriadna hromadná doprava na festival, podpora cyklistiky, spolujazda), využívajú vratné poháre a kompostovateľný riad a zabezpečujú asistované triedenie druhotných surovín. Z hľadiska energie je snahou festivalu maximalizovať využitie elektrickej energie z pevnej siete, solárnej energie a tiež optimalizovať zdroje a ich rozloženie, aby už nebolo nutné na festivale využívať dieslové agregáty.

O víťazoch rozhodovala nezávislá komisia v zložení:

Veronika Bush (Tesco), Martin Kinčeš (Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu), Jana Riečanská (Swiss Re), Róbert Slovák, Petra Csefalvayová (INCIEN), Richard Čermák (Heroes) a Beata Babačová (Slovenské národné stredisko pre ľudské práva).